Adwokat od spraw spadkowych

Relatywnie niedawno w polskim prawie cywilnym pojawiła się możliwość zastrzeżenia w testamencie zapisu windykacyjnego. Istota tej instytucji sprowadza się do tego, że w momencie otwarcia spadku nieruchomość, przedsiębiorstwo bądź gospodarstwo rolne przechodzi z mocy prawa na wybranego spadkobiercę. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, bowiem unika się żmudnego i monotonnego procesu o podział spadku. Należy mieć jednak na uwadze, że na osobie, na rzecz której uczyniono zapis windykacyjny, będzie zmuszona do pokrycia zachowku oraz innych długów spadkowych. Adwokat od spraw spadkowych będzie jednak w stanie wynegocjować korzystne rozstrzygnięcie, dzięki któremu odpowiedzialność za długi spadkowe będzie ograniczona.

Dobry prawnik doskonale orientuje się, czym jest prawo spadkowe i jakie mechanizmy funkcjonują w polskim porządku prawnym. Świadomość narzędzi procesowych jest bardzo ważna, dlatego nie zaleca się prowadzenia spraw spadkowych na własną rękę. W takiej sytuacji można w bardzo łatwy sposób zaprzepaścić szanse na uzyskanie korzystnego wyroku. Warto pamiętać, że dobry pełnomocnik niekoniecznie musi dużo kosztować. Otóż obecnie na rynku funkcjonuje wiele znamienitych kancelarii prawniczych, które pobierają honorarium od pewnego procenta wartości całego spadku. Dzięki temu osoby, na rzecz których uczyniono zapis windykacyjny, mogą dochodzić swoich praw w sądzie bez konieczności zaciągania kredytu bądź pożyczki na koszt obsługi ze strony pełnomocnika.

Adwokat dla spadkodawców i spadkobierców w trakcie procesu może reprezentować stronę, dlatego nie jest konieczne jest osobiste stawiennictwo na wezwanie sądu. W przypadku, gdy inni spadkobiercy będą dochodzić zachowku bądź innych należności, prawnik będzie sumiennie reprezentował swojego klienta, ponieważ ma obowiązek działania na jego korzyść. Ponadto w przypadku, gdy wydany wyrok zostanie zaskarżony, adwokat może występować jako pełnomocnik procesowy także przed sądem drugiej instancji, do którego trafi apelacja strony przeciwnej.

Przeczytaj też: https://olawa24.pl/artykul/co-to-jest-wydziedziczenie/1275139

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here