Biuro pośrednictwa pracy we Wrocławiu

Według szacunków w Polsce pracuje około 900 tys. Ukraińców (dane ZUS na podstawie opłacanych składek). Zapotrzebowanie na pracowników ze Wschodu jest rekordowo wysokie i wciąż niezaspokojone. Powód? Wciąż ten sam: problemy ze znalezieniem rąk do pracy na rynku krajowym. Coraz więcej firm z województwa dolnośląskiego poważnie rozważa zatrudnienie cudzoziemców, co jednak wcale nie jest takie proste. Dlatego rośnie zainteresowanie profesjonalnymi usługami rekrutacyjnymi świadczonymi przez biura pośrednictwa pracy we Wrocławiu. Dlaczego warto skorzystać z takiego wsparcia planując poszerzenie zespołu o pracowników ze Wschodu? Sprawdź najważniejsze argumenty.

Dostęp do pracowników na zagranicznych rynkach

Wiele firm chcąc zatrudnić pracowników ze Wschodu ogranicza się wyłącznie do opublikowania ogłoszeń w Internecie czy w gazetach, ewentualnie korzysta ze sprawdzonej poczty pantoflowej. Problem polega na tym, że cudzoziemcy, którzy są w już w Polsce od pewnego czasu, mogą przebierać w ofertach i wcale nie jest tak, że „rzucają się” na każdą propozycję.

Dlatego chcąc szybko uzupełnić braki kadrowe w firmie warto rozglądać się za pracownikami ze Wschodu na zagranicznych rynkach, czyli po prostu w ich ojczyznach. Z oczywistych względów jest to bardzo trudne zadanie dla firm, które nie mają w tym żadnego doświadczenia. Dlatego warto tutaj skorzystać ze wsparcia biura pośrednictwa pracy we Wrocławiu.

Jak wygląda modelowa współpraca z biurem pośrednictwa? Odpowiedź znajdziesz w artykułach na stronie https://crewforyou.pl/aktualnosci/.

Kompleksowe załatwienie wszystkich formalności

Zatrudnienie pracowników ze Wschodu, którzy jeszcze nie zalegalizowali swojego pobytu w Polsce, to dość czasochłonne zadanie. Nic dziwnego, że wielu pracodawców woli dać sobie z tym spokój, zwłaszcza widząc, ile formalności trzeba załatwić i jakie są terminy oczekiwania w urzędach.

Z tego punktu widzenia skorzystanie z usługi biura pośrednictwa pracy we Wrocławiu jest jedyną rozsądną opcją. To biuro jest w pełni odpowiedzialne za zalegalizowanie pobytu i pracy cudzoziemców. Specjaliści dokładnie znają obowiązujące procedury, również odwoławcze, dlatego przeprowadzają ten proces szybciej i o wiele skuteczniej.

Opieka nad cudzoziemcami już w Polsce

Choć większość pracowników ze Wschodu szybko odnajduje się w polskich realiach, to jednak na samym początku może być im trudno poradzić sobie w zupełnie nowej rzeczywistości. Tacy pracownicy często wymagają pomocy w zupełnie prozaicznych kwestiach, jak znalezienie mieszkania, założenie konta w banku czy karty SIM do telefonu.

Jeśli pracownicy ze Wschodu zostali zatrudnieni za pośrednictwem biura, to właśnie na nim spoczywa obowiązek zapewnienia im opieki socjalnej, w tym np. zorganizowania transportu do zakładu. Przedsiębiorca nie musi się tym w ogóle przejmować, co jest bez wątpienia bardzo wygodne.

Możliwość szybkiego reagowania na zmieniające się potrzeby przedsiębiorstwa

Pokażmy to na hipotetycznym przykładzie. Przedsiębiorca z Wrocławia zdecydował się skorzystać z usługi biura pośrednictwa pracy, które skierowało do jego zakładu pracowników z Ukrainy do działu produkcyjnego. Z czasem firma rozwinęła się do tego stopnia, że jej zapotrzebowanie na pracowników zwiększyło się dwukrotnie. Agencja może na to natychmiast zareagować, z odpowiednim wyprzedzeniem znajdując nowe osoby.

Może jednak dojść do dokładnie odwrotnej sytuacji. Gdy po zakończeniu realizacji dużego zamówienia zapotrzebowanie na pracowników w firmie gwałtownie spadnie, to agencja może wycofać swoje kadry i oddelegować je do pracy u innego klienta.

Jak widzisz biuro pośrednictwa pracy we Wrocławiu jest bardzo dobrym partnerem dla każdej firmy planującej zatrudnić np. pracowników z Ukrainy. Taka współpraca po prostu się opłaca, zdejmując z Twoich barków masę uciążliwych obowiązków oraz pozwalając zoptymalizować koszty zatrudnienia.

Szukając dla siebie biura pośrednictwa pracy we Wrocławiu kieruj się przede wszystkim kryterium rekomendacji innych pracodawców. Jedną z najlepiej ocenianych agencji na dolnośląskim rynku jest Crew For You, która w swojej ofercie posiada m.in. outsourcing pracowniczy, outsourcing kadrowo-płacowy, rekrutację stałą czy pośredniczenie w zatrudnianiu pracowników tymczasowych oraz pracowników ze Wschodu. Szczegóły sprawdzisz na stronie internetowej https://crewforyou.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here