Co zrobić w sytuacji gdy bank odmówił udzielenia kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny w banku

Kredyt konsolidacyjny, tak jak i każde zobowiązanie zaciągane w banku, poprzedzone jest weryfikacją potencjalnego kredytobiorcy. Zanim bank zdecyduje się pożyczyć nam środki sprawdzi czy mamy odpowiednią zdolność kredytową, a więc czy w jego ocenie, stać będzie nas na spłatę zobowiązania. Wpływ na ocenę ma szereg czynników. Pewnie doskonale zdajemy sobie sprawę, że będą to nasze dochody, wydatki i zobowiązania, sytuacja rodzinna, a także historia kredytowa.

Fakt, ze staramy się o kredyt konsolidacyjny w banku, jest równoznaczny z tym, że na swoim koncie mamy aktualnie spłacane zobowiązania. Konsolidacja bowiem ma na celu połączyć nasze wszystkie długi, w jeden nowy kredyt, z jedną niższą ratą. Nie jest więc to nic dziwnego. Jednakże o ile ten fakt jest akceptowany przez bank, o tyle opóźnienia w spłacie, już nie. Często poza trudną sytuacją finansową, to właśnie opóźnienia w spłacie są powodem odmowy. Czy w sytuacji gdy bank odmówił nam udzielenia kredytu konsolidacyjnego oznacza, że wszystkie drzwi są zamknięte?

Konsolidacja pozabankowa

Oprócz kredytu konsolidacyjnego https://habzafinanse.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/ w banku pod uwagę powinniśmy wziąć możliwość skonsolidowania zobowiązań w instytucji pozabankowej. Owszem, będzie to rozwiązanie droższe. Jednakże tak jak wspomnieliśmy wyżej, kredyt bankowy nie będzie dostępny dla każdego. Konsolidacja w instytucji pożyczkowej może okazać się więc jedyną dostępną opcją. Kiedy jednak jesteśmy w trudnej sytuacji i nie stać nas na spłatę każdej raty z osobna, konsolidacja pozabankowa będzie korzystniejsza aniżeli zaniechanie spłaty w ogóle.

Pożyczka konsolidacyjna ma na celu to co kredyt konsolidacyjny w banku. Pozyskanymi w tej formie pieniędzmi spłacamy więc nasze aktualne zadłużenie. W ten sposób pozbywamy się ciężaru w postaci wielu rat, z różnymi terminami spłaty. Od teraz do spłaty pozostanie nam tylko jedna rata kredytu po konsolidacji. Połączenie wszystkich długów w jedno zobowiązanie to także szansa na obniżenie miesięcznej raty. Wszystko to możliwe jest dzięki wydłużeniu okresu kredytowania.

Jeśli więc znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej. Terminy spłat wszystkich pożyczek zbiegły się ze sobą, a łączna kwota przekracza twoje możliwości. Nie zwlekaj i nie wpędzaj się w jeszcze większe tarapaty. Pamiętaj, z każdej sytuacji jest wyjście. Nawet jeśli bank odmówił Ci dodatkowego finansowania, istnieją jeszcze instytucje pożyczkowe, które znacznie bardziej liberalnie podchodzą do zdolności kredytowej. Decyzja odmowna w sprawie kredytu konsolidacyjnego to jeszcze nie koniec. Konsolidacja zadłużenia możliwa jest także w instytucji pożyczkowe. To może właśnie szansa dla ciebie, aby wyjść obronną ręką z nadmiernego zadłużenia. Nie zwlekaj, bowiem czas nie jest twoim sprzymierzeńcem. Zacznij działać już dziś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here