szewc

Praca obuwnika ortopedycznego na pierwszy rzut oka nie różni się od pracy szewca, który zajmuje się wykonywaniem butów na miarę. Jednak znaczącą różnicą jest to, że obuwnik wykonuje obuwie dostosowane do wymogów zdrowotnych klienta. Do takiego zawodu wymaga się umiejętności obsługi dodatkowych maszyn produkcyjnych. Gdzie taka osoba może znaleźć pracę oraz zarobki jakiego rzędu może liczyć? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/obuwnik-ortopedyczny-gdzie-pracuje-i-ile-moze-zarobic/

Gdzie pracę znajdzie obuwnik ortopedyczny?

Takie osoby pracują zazwyczaj w zakładach sprzętu ortopedycznego, które podejmują współpracę z ośrodkami służby zdrowia, ośrodkami rehabilitacyjnymi oraz prywatnymi gabinetami lekarskimi, a także w zakładach protetyczno – ortopedycznych oraz tradycyjnych zakładach szewskich, w których wykonywana jest obuwie na miarę. Specjalista, który będzie posiadał doświadczenie oraz renomę, a także odrobinę kapitału składowego może spróbować swoich sił na wolnym rynku, zakładając własną działalność gospodarczą. Wówczas możliwa będzie współpraca z NFZ. Wymogiem jest udokumentowanie, co najmniej rocznego doświadczenie zawodowego.

Ile jest w stanie zarobić obuwnik ortopedyczny?

Według serwisów branżowych zakłada się, że przeciętny obuwnik pracujący na etacie zarabia w naszym kraju kwotę między 2100 zł, a 5000 zł brutto na miesiąc. Tak zróżnicowana ilość wynagrodzenia wynika z różnicujących pensję czynników. Będą to między innymi czynniki takie jak: wyższe kompetencje, wyższe doświadczenie czeladnicze, stanowiska kierownicze, wymaganie tytułu mistrza.

Wyższe doświadczenie będzie podnosiło nasze wynagrodzenie z minimalnej do nawet 4000 zł brutto. Stanowiska kierownicze opłacane są na kwocie między 3000 zł, a 5000 zł brutto na miesiąc.

Zobacz też:  http://www.inwestycjawkadry.pl/wymagania-oraz-predyspozycje-zawodowe-obuwnika-ortopedycznego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here