wzór podania o pracę

Czasami podanie o pracę okazuje się być ważniejszym dokumentem niżeli samo CV. Konstruując je, zwłaszcza gdy pisze się je zupełnie samodzielnie, również należy zadbać o wiele ważnych kwestii, o których przeciętny człowiek kompletnie nie myśli. Oczywiście zawsze można znaleźć sobie jakiś gotowy wzór podania o pracę, jednakże mimo wszystko jest on jedynie szablonem dla przygotowywanego dokumentu, który należy jeszcze odpowiednio wypełnić lub czasem zmodyfikować, zgodnie z wymaganiami oferty, na którą zamierza się odpowiedzieć.

Podanie o zatrudnienie wysyłane jest firmom w przypadku gdy nie prowadzą one konkretnej rekrutacji na konkretne stanowiska. Nie znaczy to jednak, że nie można samemu się do nich zgłosić. Czasami taka samodzielna inicjatywa jest wręcz wskazana i może ona zapunktować zwiększonymi szansami na uzyskanie zatrudnienia, nawet jeśli nie od razu, to np. przy kolejnej przeprowadzanej rekrutacji, w trakcie której osoba, która będzie za nią odpowiedzialna, może nagle przypomnieć sobie o przesłanym do niej niegdyś podaniu o pracę, które wywarło na niej pozytywne wrażenie.

Jak napisać dobre podanie o pracę?

Trudność w tworzeniu podań o pracę bierze się z tego, że nie są one odpowiedzią na jakieś ogłoszenie, w którym zostałyby podane określone wymagania, dlatego też muszą być przygotowywane nieco na oślep i opracowywane na podstawie tych informacji, do których jakimś cudem uda się dojść. Samo wynalezienie tych informacji i ich umiejętna weryfikacja oraz późniejsze wykorzystanie nie są natomiast prostymi zadaniami. Istnieją oczywiście wzory podań o pracę, ale już samych tych wzorów jest na tyle dużo, że nieraz trudno je dopasować do firmy, do której ma się zamiar napisać. Trzeba sobie to więc na spokojnie przemyśleć i kilkukrotnie się nad tym zastanowić, by nie popełnić błędu, który mógłby skutkować brakiem jakichkolwiek szans na zdobycie wymarzonej posady. O dobrą pracę warto po prostu zawalczyć. Rzeczy najlepsze nie przychodzą same, więc zawsze trzeba się o nie postarać, wkładając w nie trochę własnego wysiłku i własnej pracy.

Przeczytaj też: http://kutno.net.pl/artykuly/lifestyle,jak-napisac-listy-motywacyjny,453342.html

Skąd jednak wziąć te gotowe wzory podań, by mimo wszystko oprzeć się na jakimś sprawdzonym i wartościowym szablonie, który ułatwi przygotowanie ciekawej wiadomości dedykowanej wybranym firmom? Otóż takie wzory są dostępne na stronie www.aplikuj.pl/cv/wzory-podan-o-prace/, z której każdy może łatwo i szybko skorzystać. Nie ma bowiem sensu pisać podania o pracę całkowicie od postaw i zupełnie samodzielnie. Lepiej delikatnie pozmieniać szablon, który sprawdził się już w wielu sytuacjach i u różnych osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here