Praca na Islandii

Wyjazd na Islandię do pracy – czy to się opłaca?
Islandia to wyspa na północy Europy. Coraz więcej Polaków emigruje właśnie tam w poszukiwaniu lepszego życia. Jak szukać pracy na Islandii, co jest potrzebne do rozpoczęcia zatrudnienia, ile można zarobić na Islandii oraz gdzie szukać pracy? Sprawdźcie!

Praca w Islandii oznacza rozłąkę z rodziną – większą niż w sytuacji, gdybyśmy pracowali na przykład w Niemczech. Za każdym razem, kiedy chcemy lecieć na Islandię,musimy zamówić bilet z około miesięcznym wyprzedzeniem, tylko wtedy będziemy mogli zapłacić jedynie ok 900 zł w obie strony. W szczycie sezonu turystycznego, czyli w okresie od maja do października niestety będzie nawet dwa razy drożej. Tak wysokie koszty przylotu do Polski oznaczają zwykle dla pracowników rzadkie powroty do kraju.

Kiedy rozpocząć poszukiwania pracy na Islandii?
Najwięcej pracy na Islandii jest w okresie, kiedy przybywa na wyspę najwięcej turystów, a więc w okresie letnim. Lato dla turystów rozpoczyna się w okolicach polowy maja. Jednak jeśli chcemy zatrudnić się na Islandii na lato, pracy trzeba szukać już w okresie stycznia – lutego. Wtedy właśnie trzeba pisać do potencjalnych pracodawców z pytaniem o możliwość zarobkowania na tej wyspie. Kolejny dobry moment na poszukiwania pracy to początek jesieni, gdy wszyscy pracodawcy wracają już z urlopów i szukają ponownie członków swoich zespołów.

Rybołówstwo i transport: praca w Islandii
Jeśli jesteśmy zainteresowani pracą w rybołówstwie na tej wyspie, pracę znajdziemy praktycznie przez cały rok. Jeśli rzecz dotyczy transportu, to również można spodziewać się znalezienia pracy w zasadzie w każdej chwili.

Czy trzeba znać angielski,aby pracować na Islandii?
Jeśli nie znamy żadnego języka obcego, będzie nam trudno porozumiewać się z klientami i ze współpracownikami. Jeśli jednak znamy tylko angielski, poradzimy sobie bez problemu. Islandia to wyspa, której mieszkańcy są przyzwyczajeni do tego, że przybysze nie są w stanie zbyt szybko opanować islandzkiego. Wielu Polaków przybywających na Islandię i żyjących tam na stałe robi podstawowy błąd i nigdy nie uczy się lokalnego języka. Jest to niestety dobry sposób na zmarnowanie sobie życia: nie podnosimy wtedy kwalifikacji zawodowych, nie zdobywamy przyjaciół, nie wiemy czym żyją lokalni mieszkańcy izolujemy się we własnym świecie.

Jak szukać pracy na Islandii?
Szukanie pracy na Islandii nie różni się od szukania pracy w innych europejskich krajach. Można wysyłać CV bezpośrednio do firm, których kontakty znajdziecie na stronach internetowych. Można także zapisać się do agencji pośrednictwa pracy, która załatwi nam nie tylko pracę, ale też pomoże w zorganizowaniu wszystkich formalności przy wyjeździe oraz pomoże w szukaniu mieszkania na miejscu. Innym sposobem jest udanie się na Islandię i szukanie pracy na miejscu. Warto udawać się na rozmowy do miejsc, które nas interesują i po prostu pytać o możliwość zarobkowania: zawsze wtedy trzeba rozmawiać z osobą decyzyjną. Zostawiamy jej nasz numer telefonu, CV. Warto mieć islandzką kartę w telefonie. Do CV koniecznie dołączamy zdjęcie – zwiększamy szanse na to, że na zaginie ono w tłumie.

Praca w Islandii na lotnisku
Sporo Polaków pracuje na lotnisku w Islandii: jest to praca przy sprzątaniu samolotów, a także przy sprawdzaniu biletów i przy przygotowywaniu posiłków. Pracy na lotnisku w Islandii należy szukać od mniej więcej października do grudnia.

Szukanie pracy na Islandii będąc w Polsce
Czy szukanie pracy w Islandii będąc w Polsce jest możliwe? Osoby, które chcą szukać pracy na wyspie, powinny znajdować się na wyspie – wtedy jest łatwiej. Szefowie firm, które szukają pracowników w Islandii po otrzymaniu CV chcą najczęściej od razu spotkać się z potencjalnym pracownikiem. Zawsze pierwszeństwo w znalezieniu pracy będą więc miały osoby, które przebywają na wyspie.

Wysyłanie CV do firm na Islandii
Jeśli chcemy szybko zdobyć pracę na Islandii, warto wysyłać spersonalizowane CV pod konkretną firmę. Warto zadbać, aby CV wyglądało estetycznie – to od razu zwraca uwagę pracodawcy i mówi sporo o potencjalnym pracowniku. Koniecznie trzeba napisać co nieco o sobie – kim jesteśmy, dlaczego chcemy pracować. Dajemy wówczas znać o tym, jaka jest nasza motywacja do rozpoczęcia pracy nie tylko w tej firmie, ale też mówi sporo o tym, czy faktycznie chcemy pozostać na wyspie.

Praca w Islandii: jakie formalności?
Przed wyjazdem do pracy na Islandię należy postarać się o zaświadczenie o niekaralności oraz trzeba wyrobić sobie paszport. Osoby, które wyjeżdżają na Islandię, aby szukać pracy na miejscu powinny zdawać sobie sprawę z tego, że na wyspie można pozostawać bez przerwy jedynie przez 3 miesiące: po tym, jak ten okres minie, trzeba postarać się o pozwolenie na pobyt stały lub tymczasowy. Przed wyjazdem na Islandię koniecznie też zróbcie prawo jazdy – poruszanie się po wyspie autobusem jest drogie, uciążliwe, a czasami wręcz niemożliwe. Jeśli będziemy pracowali poza większymi miastami, samochód będzie konieczny, aby zrobić podstawowe zakupy.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/czasabsolwenta.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here