praca

Województwo zachodniopomorskie kojarzy się nam najczęściej z silnym rozwojem gospodarczym związanym z dostępem do morza, turystyką, wielkimi przedsiębiorstwami, oraz dużymi i prężnie rozwijającymi się miastami. Jednym z nich jest Stargard Szczeciński, który wraz ze Szczecinem, Świnoujściem, Gryfinem, Policami i Goleniowem tworzy aglomerację szczecińską. Północ Polski, a szczególnie jego zachodnia część, to tereny atrakcyjne pod względem krajobrazu i ukształtowania terenu, kojarzone raczej z wysokimi cenami mieszkań, a co za tym idzie z pewnym bogactwem mieszkańców. Zamieszkanie w jednym z nadmorskich miast może więc dawać nadzieję na możliwość znalezienia atrakcyjnej pracy o wysokich zarobkach.

Jak wygląda rynek pracy w Stargardzie Szczecińskim?

Stargard jest miastem liczącym według danych Głównego Urzędu Statystycznego ponad 67 tysięcy mieszkańców co sprawia, że znajduje się na trzecim miejscu w województwie zachodniopomorskim pod względem liczby ludności. Słynne jako Gwiazdozbiór Gotyku jest miejscem atrakcyjnym pod względem turystycznym, poczynając od zabytkowych, świetnie zachowanych gotyckich budowli i kościołów, a kończąc na pięknym rynku, mnogości atrakcji turystycznych i pięknych widoków. Zarówno położenie Stargardu, jak również jego historia sprawiają, że kwitną tu branże ukierunkowane na turystykę, ale też w innych zawodach i segmentach rynkowych możemy tu znaleźć zatrudnienie.

Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, usługowym i kulturalnym i to w tych kierunkach najprężniej się rozwija. Dzięki różnorodności branż, które możemy zaobserwować analizując oferty pracy w Stargardzie Szczecińskim na portalu pracy Gowork Stargard, osoby poszukujące zatrudnienia mają szeroki wachlarz możliwości.

Jak więc wygląda rynek pracy, gdzie szukać zatrudnienia i na jakie zarobki w Stargardzie Szczecińskim możemy liczyć?

Poszukiwania powinniśmy zacząć od rozeznania wśród ofert zamieszczanych na stronach internetowych wspierających poszukujących pracy jak również pracodawców potrzebujących pracowników. Są to strony takie jak gowork.pl, indeed.com, olx.pl, aplikuj.pl oraz wiele innych związanych z tematami zatrudnienia. Możemy też wejść na stronę miasta i przeanalizować Bazę Ofert Pracy, co ułatwi nam rekonesans i da obraz branż i brakach kadrowych. Przeglądając oferty pracy w Stargardzie Szczecińskim możemy natknąć się na ogłoszenia dotyczące prac na budowie, w bankowości, rachunkowości, usługach księgowych, w branżach komputerowych i innych. Ogłoszenia często dotyczą opieki do dzieci, opieki do osób starszych, obsługi klienta czy też pracy na recepcji. Atrakcyjne, dla poszukujących pracy, mogą być zawody związane z odnawialnymi źródłami energii, które w ostatnim czasie zyskują na rynku pracy i prężnie się rozwijają. Pracodawcy poszukują programistów, szkoleniowców i trenerów oraz specjalistów w różnych dziedzinach i branżach. Każdy poszukujący ma możliwość znalezienia w bankach ofert czegoś dla siebie.

Praca w Stargardzie Szczecińskim może być też atrakcyjna dla osób chcących przyjechać tu na lato do pracy sezonowej. Taką ewentualnością mogą rozważać uczniowie czy studenci, dla których jest mnóstwo ogłoszeń w turystyce lub gastronomii. Latem, gdy nad morzem kwitnie turystyka, rośnie zapotrzebowanie na pracowników od których nie wymagają zbyt dużego doświadczenia, między innymi kelnerów, sprzedawców oraz osoby do sprzątania.

Jak wyglądają zarobki w Stargardzie Szczecińskim?

Ten temat również przedstawia się dość atrakcyjnie, choć zależy oczywiście przede wszystkim od kierunku zainteresowań i typu wykonywanego zawodu. Wysokość zarobków, na jakie możemy liczyć, zależy w dużej mierze od branży, która się interesujemy, ale też od czynników takich jak: staż pracy w danym zawodzie lub w branżach pokrewnych, doświadczenie jakim możemy się pochwalić, posiadane kwalifikacje, predyspozycje i umiejętności, ale też ukończone studia, kursy i szkolenia. Zarobki w Stargardzie Szczecińskim mogą się więc wahać od najniższych stawek w pracach mało absorbujących, sezonowych i innych, do stawek naprawdę wysokich w branżach poszukujących specjalistów i fachowców w danych sektorach.

Stargard Szczeciński, jak widać, jest interesującym miastem dla osób szukających pracy. Możemy wziąć go pod uwagę jeśli chcemy zamieszkać i pracować na Pomorzu. Bliskość morza, ale też mnogość parków w mieście oraz miejsc rekreacji również przemawia na korzyść Stargardu i może skłaniać do rozważenia pomysłu osiedlenia się w tym miasteczku. Rynek pracy ma tu bogatą ofertę zatrudnienia, która może zainteresować ze względu na swoją różnorodność, czyli innymi słowy- każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Miasto prężnie rozwijające się w wielu sektorach i dziedzinach daje szanse zarówno ludziom młodym, jak również starszym na założenie przedsiębiorstwa i utrzymanie go na rynku, ale też na znalezienie atrakcyjnej pracy. Zalety Stargardu, zarówno te krajobrazowe, turystyczne i duchowe, ale również i te ekonomiczne, zachęcają do zamieszkania w tym mieście i związania z nim swojej przyszłości na dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here