Szkolenia dla firm

Każda firma chce inwestować w rozwój kompetencji swoich pracowników. Coroczny budżet na szkolenia jest coraz ważniejszą pozycją w wydatkach firmy. Dobrze przeprowadzone szkolenia przekładają się na wyniki firmy. I mowa tutaj nie tylko o szkoleniach handlowców. Szkolić należy całą kadrę: od biura obsługi klientów, przez działy finansowe, HR, dział IT czy dział wsparcia technicznego. Szkolenia w firmach zazwyczaj odbywają się początkiem roku. Są to szkolenia wyjazdowe, często połączone z integracją lub szkolenia stacjonarne. Ważny jest wybór firmy szkoleniowej i szkoleniowca.

Poszukując firmy szkoleniowej dobrze jest oprzeć się na rekomendacjach. Dobra firma szkoleniowa czy szkoleniowiec zadba o to, aby na stronie internetowej pojawiły się rekomendacje z innych firm i opinie o jakości szkoleń i ich wpływie na wyniki firmy. To najlepsza wizytówka. Jest to szczególnie ważne obecnie, kiedy na rynku aż roi się od firm szkoleniowych, których poziom bywa naprawdę różny. A przypomnijmy, że szkolenia do tanich nie należą, dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze firmy szkoleniowej należy zebrać o niej sporo informacji.

Szkoleniowiec powinien być teoretykiem i praktykiem. Powinien znać specyfikę działania danej firmy i poświęcić swój czas przed szkoleniem, aby dobrze się do niego przygotować. Trzeba wiedzieć z czym grupa czy poszczególni uczestnicy mają największy problem, na co się nastawić, na czym najbardziej skupić. Warto, aby szkoleniowiec podczas szkolenia w praktyce pokazywał poszczególne przykłady na tzw. organizmie żywym.

Szkolenie powinno być na temat i być interesujące dla uczestników. Ważne są przerwy podczas szkolenia, ponieważ po kilku godzinach znacząco spada koncentracja. Dobry szkoleniowiec od razu wyłapie, kiedy nadchodzi kryzysowy moment i kiedy konieczna jest przerwa.

Szkolenia dla firm są na dzień dzisiejszy nieodzownym etapem funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Bo tutaj nie chodzi tylko o rozwój osobisty i zawodowy, ale bardzo często trzeba być na bieżąco z nowinkami rynkowymi, zmianami w prawie czy przepisach.

Więcej: https://www.lento.pl/szkolenia.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here