Usługi prawne - kto je oferuje

Zastanawiasz się, kto może w Polsce oferować legalne i profesjonale usługi prawne? Zastanawiasz się, jaka jest droga do takiego zawodu? Chcesz wiedzieć na jakie stawki i wynagrodzenie mogą liczyć prawnicy? Interesujesz się tego typu tematyką? Jeżeli tak, to idealnie trafiłeś- ten tekst powstał właśnie z myślą o osobach takich jak Ty. Zapraszamy do lektury!

Usługi prawne – kto je oferuje?

W Polsce legalne usługi prawne, które polegają na obsłudze prawnej osób fizycznych i prawnych mogą być oferowane i realizowane przez adwokatów, radców prawnych oraz notariuszów. To właśnie do tych osób należy zgłosić się w przypadku jakichkolwiek problemów z prawem lub wątpliwości z nim związanych. Są to oczywiście osoby, które pełnią funkcję zawodu zaufania publicznego – obowiązuje je tajemnica zawodowa. Nie należy więc po żadnym pozorem zwlekać z taką wizytą lub się jej wstydzić czy też obawiać.

Usługi prawne – droga do zostania prawnikiem

Wiele osób zastanawia się co trzeba zrobić by móc pracować w tego typu zawodzie oraz móc oferować usługi prawne. Oczywiście należy skończyć studia prawnicze magisterskie, co ważne muszą być one skończone na polskiej uczelni. Nie ma tutaj znaczenia czy będzie ona publiczna czy prywatna, ani to czy są to studia dzienne czy też zaoczne. Jednak po 5 latach studiów prawniczych absolwent nie może od razu zostać adwokatem, radcą prawnym ani też notariuszem. Do tego wymagane jest ukończenie specjalnej aplikacji, trwa ona kilka lat. Należy dodać, że dostanie się na taką aplikacje jest dosyć trudne, gdyż poprzedza to państwowy egzamin. Po jej ukończeniu należy złożyć z kolei kolejny egzamin państwowy, jeżeli uda się go zaliczyć to można już oferować profesjonale usługi prawne. Jak więc widać droga ta jest naprawdę długa oraz ciężka. Dzięki temu każda osoba, która korzysta z takich usług może mieć pewność, że jest obsługiwana profesjonalnie i legalnie.

Ile można na tym zarobić?

W ludzkim przeświadczeniu nadal obecna jest wizja prawnika, który otacza się luksusem. Jest to oczywiście po części prawda, jednak należy zaznaczyć, że zarobki w tej branży są naprawdę bardzo mocno zróżnicowane. Przede wszystkim dlatego, że panuje w niej naprawdę bardzo mocna konkurencja.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here