Wymarzona praca

W dzisiejszych czasach, jest bardzo dużo możliwości zarobienia pieniędzy. Jest wiele platform służących tylko i wyłącznie do pomocy w poszukiwaniu pracy. Postęp technologiczny jest niesłychanie pomocny w tym przypadku a zarazem udogadniający życie. A niestety nie każdy wygrywa loterię, i pracować trzeba aby żyć normalnie. Pieniądze niby szczęścia nie dają ale życie bez nich jest dzisiaj niemożliwe. Więc aby zarobić trzeba mieć pracę i to najlepiej bardzo dobrze płatną oraz taką która będzie sprawiała nam radość. Teraz opiszę kilka najpopularniejszych sposobów na szykanie pracy.

Gdzie szukać pracy?

Zacznijmy nasze rozważania od najprostszego sposobu czyli od gazet. Dziś w erze internetu stracił bardzo na popularności, słowo pisane nie jest już takie popularne jak kiedyś. Jednak wciąż mają swoich pasjonatów, bowiem nie każdy lubi siedzieć przed ekranem czy to komputera czy telefonu i czytać. Fizyczna gazeta, zapach świeżo wydrukowanego artykułu jest nie do opisania. Więc, tylko musimy się udać do pierwszego lepszego kiosku, a jest ich bardzo dużo rozsianych po mieście, zwłaszcza w miejscach gdzie przewija się bardzo dużo ludzi, czyli dworce kolejowe, duże węzły komunikacyjne, rynek miasta, duża stacja metra. W spisie treści znajdziemy stronę, na której możemy znaleźć oferty pracy. Trzeba się liczyć z tym że w gazecie nie znajdziemy zbyt wiele ogłoszeń ale na pewno coś tam będzie.

Drugim rozwiązaniem gdzie szukać pracy jest internet. Teraz po kolei omówię największe platformy internetowe do poszukiwania pracy, które działają na polskim rynku pracy.

Pierwsza pod moją lupę trafia platforma wszystkim nam znana, czyli Olx. Jest to serwis, w którym możemy przeglądać wszelakiego rodzaju oferty sprzedaży bądź kupna równych rzeczy, poczynając od zwykłych książek a kończąc na ogromnych kombajnach do koszenia zbóż. Jest to platforma jedyna w swoim rodzaju. Wśród kategorii jakie możemy znaleźć na stronie znajduje się kategoria praca, i jest to kategoria główna, którą możemy podzielić na podkategorie. Praca jest pogrupowana według dziedzin w jakiej są znajduje. Kolejnym kryterium wyszukiwania jakie oferuje strona jest zaznaczenie w jakiej lokalizacji chcemy wyszukać pracy. Jest to niezwykle ważne, jeśli nie chcemy zmieniać miejsca zamieszkania. Możemy również wybrać rodzaj umowy pomiędzy pracownikiem a pracodawcą, jaki nas najbardziej interesuje. A mamy do wyboru: umowę o pracę, umowę o dzieło, umowę zlecenie, samozatrudnienie oraz inne. Portal wychodzi również naprzeciw osobom niepełnosprawnym, dodając taką opcję do wyboru podczas wyszukiwania ogłoszeń o pracę. W kategoriach każdy znajdzie dziedzinę, która mu najbardziej odpowiada.

Kolejnym ogromnym serwisem, który ma na celu pomoc w znalezieniu naszej wymarzonej pracy jest portal internetowy: ” Pracuj.pl „. Jest to prawdopodobnie najpopularniejszy takowy portal w Polsce. Gdy wejdziemy na stronę internetową, od razu znajdziemy 2 pola do wypełnienia, czyli stanowisko jakie nas interesuje oraz miejsce w jakim chcemy szukać pracy. Bardzo wygodny interfejs daje nam o wiele więcej niż tylko samą wyszukiwarkę, otóż gdy wpiszemy interesujące nas frazy wyświetlą się proponowane przez system oferty pracy gdy wejdziemy w pierwszą lepszą ofertę, naszym oczom ukazuje się czarno na białym czego pracodawca oczekuje od nas i co oferuje nam w zamian. Jeśli mamy założone konto w serwisie możemy tam dodać swój plik z CV. Ale co nam daje dodanie pliku z CV? Już tłumaczę, pod każdą ofertą z pracą jest zielony przycisk aplikuj. I jeśli posiadamy dodane CV to poprzez naciśnięcie tego przycisku nasz CV zostanie przesłane od razu do pracodawcy. Czyż to nie jest proste, a zarazem bardzo wygodne. Tutaj również mamy podział na poszczególne działy przemysłu. Codziennie są dodawane nowe oferty pracy. Strona jest bardzo czytelna, więc każdy nawet największy laik komputerowy się tam odnajdzie.

Kolejną możliwością żeby znaleźć pracę są targi pracy. Każdy na pewno słyszał o targach pracy, oraz o firmach które się tam wystawiają. Każda wyższa uczelnia posiada biuro karier, jest to organizacja studencka która pomaga w znalezieniu pracy innym studentom poprzez kontakt z przeróżnymi firmami z praktycznie każdej dostępnej branży na rynku. I właśnie takie biura karier organizują cyklicznie targi pracy, nierzadko powiązane również z wystawą kół naukowych oraz rekrutacją do nich nowych członków.

Jak przygotować się do targów pracy?

Oczywiście pierwszą rzeczą jest przygotowanie odpowiedniego CV, zarówno w języku polskim jak i angielskim. W obecnych czasach powinniśmy tak samo dobrze znać język angielski jak i polski, większość firm jest międzynarodowych i drugi język zwłaszcza angielski jest bardzo dobrze widziany. Jak już mamy gotowe CV to powinniśmy się odpowiednio ubrać, nie wiadomo czy nie zostaniemy zaproszeni na szybką rozmowę rekrutacyjną od razu na miejscu. Dlatego też powinniśmy przygotować sobie zestaw pytań, takich uniwersalnych co nas interesuje w danej firmie, jakie mają pakiety benefitów itp.

Teraz już wiesz gdzie szukać pracy, podałem Ci 4 bardzo popularne miejsca gdzie można zaleźć pracę. Teraz już wiesz gdzie jej szukać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here