Jak korzystnie kupić samochód?

Jednym z najpotrzebniejszych dóbr materialnych, jakie posiadamy, jest samochód. Praktycznie każda osoba, która posiada prawo jazdy, jakiś samochód ma. Bez niego można sobie poradzić, ale z własnym samochodem jest o wiele łatwiej. Dzięki niemu łatwo, szybko i wygodnie, można się poruszać po mieście, jeździć do pracy, do szkoły czy na zakupy. Można dzięki niemu zaoszczędzić wiele czasu. I wcale nie trzeba kupować drogiego samochodu, wystarczy, że pojazd będzie sprawny i będzie miał dobrą prezencję.
Gdzie kupić samochód?
Osoba, która chce nabyć samochód, do wyboru ma kilka propozycji. Może kupić samochód nowy, prosto z salonu samochodowego lub samochód używany z komisu samochodowego albo od prywatnego sprzedawcy. Nowy samochód z salonu, jest najdroższą opcją, ale też najkorzystniejszą. Ma się pewność, że samochód jest w idealnym stanie technicznym, ma wszystkie nowoczesne dodatki do wnętrza, no i prezentuje się zachwycająco. Każdy chciałby kupić sobie nowy samochód, jednak niestety nie każdego na to stać. Jest jednak wyjście z sytuacji, można wziąć kredyt na samochód, który pozwoli kupić wymarzony model. Jest kilka propozycji takiego kredytu, najkorzystniejszy jest kredyt pod zastaw samochodu. Co prawda obwarowany jest on ryzykiem, że w razie nie spłacania rat kredytowych w terminie, bank może zająć samochód, bo jest jego współwłaścicielem, ale też taki kredyt można najłatwiej uzyskać. Nie trzeba spełniać wielu warunków, więc każdy o taki kredyt może się postarać. Oczywiście najpierw musi wybrać samochód w salonie, który mu się podoba. Warto też przejechać się na jazdę próbną, by przetestować model samochodu. Potem wystarczy już tylko sfinalizować umowę z bankiem. Zwykle salony samochodowe mają umowę z bankiem, przez to mogą być pośrednikami w tej transakcji. Nie trzeba więc biegać po bankach i szukać najkorzystniejszej propozycji, bo całą transakcję można załatwić na miejscu w salonie samochodowym i wyjechać stamtąd nowym samochodem. Bardzo dużo ludzi tak robi, bo jest to bardzo opłacalne. Oczywiście wcześniej trzeba się zapoznać z wszystkimi warunkami kredytowymi, z wysokością oprocentowania i raty miesięcznej, z kwotą, którą będzie trzeba całościowo spłacić, z karami bankowymi, związanymi z niespłacaniem rat kredytowych itp. Przeczytaną i dogłębnie przeanalizowaną umowę z bankiem, trzeba podpisać i wtedy dopiero można otrzymać klucze do nowego samochodu.
Samochód używany
Również na samochód używany, kupowany w komisie samochodowym albo od prywatnego sprzedawcy, można uzyskać kredyt od banku. Również może to być kredyt pod zastaw auta, ale może to być zwykły kredyt samochodowy bez zastawu. Jednak warto pamiętać o tym, że pod zastaw można dostać o wiele więcej pieniędzy na auto, niż w przypadku innych kredytów. Nic więc dziwnego, że większość osób decyduje się na kredyt pod zastaw. Kupując w komisie samochodowym auto, również można skorzystać z ich pośrednictwa w sprawie zakupu, szczególnie pod zastaw samochodu. Również i komisy samochodowe mają umowy z bankami i mogą w ich imieniu, przyznawać fundusze na zakup samochodu. Wtedy na miejscu w komisie spisuje się całą umowę mi ją podpisuje, dzięki temu można auto od razu zabrać ze sobą do domu. Dużo bardziej skomplikowana sprawa jest z kupnem samochodu używanego do prywatnego sprzedawcy. Ludzie lubią w ten sposób kupować auta, bo zwykle są one w bardzo dobrym stanie, dopieszczone przez ich właścicieli i nie zniszczone. Kupując auto w komisie nigdy nie wie się, jaki jest rzeczywiście jego stan techniczny i czy nie przeszedł jakiegoś poważniejszego wypadku itp. Jednak zaś w przypadku kupna od prywatnego sprzedawcy, trudniej jest uzyskać kredyt na samochód, chociaż nie jest to niemożliwe. Trzeba osobiście udać się do banku i złożyć wniosek o taki kredyt. Trzeba w nim podać wartość samochodu, jego rocznik, stan techniczny i wiele innych ważnych kwestii związanych z chęcią zakupu tego samochodu. Cały proces przyznawania takiego kredytu jest dosyć długi i niektórzy się tym zniechęcają. Można też wziąć normalną pożyczkę gotówkową, nie wspominając w banku o tym, na jaki cel mają iść te pieniądze, bo w przypadku takich zwykłych pożyczek nie ma takiego wymogu. Wtedy załatwianie pożyczki jest o wiele szybsze i skuteczniejsze, nie zawsze jednak można otrzymać taką kwotę na jakiej nam zależy.
Kredyt samochodowy pomoże nam uzyskać pieniądze na zakup samochodu. I nie ważne czy musimy nagle kupić nowy samochód, czy przygotowujemy się do tego dłuższy czas. Grunt to dobrze przemyśleć wybór samochodu, bo jest to zakup na długie lata. Używany samochód szczególnie trzeba dobrze sprawdzić, by jego stan techniczny i wizualny był w bardzo dobrym stanie. Ważne jest by samochód był bezpieczny dla jego pasażerów, by nie generował wielkich kosztów i był użyteczny. Dlatego warto zapoznać się z ofertą kredytową na samochód ze strony banków, a najbardziej opłaca się skorzystać z pośrednictwa salonu samochodowego albo komisu samochodowego. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i pieniądze, które każdemu się przydadzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here