Jak sprawdzić stan konta w banku

Wiele osób, starających się jak najlepiej oszczędzać pieniądze, powinno zwrócić uwagę na bardzo podstawową rzecz. Jest nią mianowicie sprawdzanie konta bankowego na bieżąco.
Nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak szybko nasze pieniądze uciekają, jeżeli tego nie kontrolujemy. Przyzwyczailiśmy się, że wszędzie można płacić kartą, więc idąc przez miasto, często robimy sobie kilka przystanków, bo zawsze nas coś zainteresuje w witrynie sklepowej. Nierzadko też, później wchodzimy to tego sklepu i dokonujemy zakupu, jak nam się wtedy wydaje niezbędnej rzeczy. Przedmiot taki może być bardzo tani, natomiast suma wydatków w miesiącu na takie drobnostki, jak kawa na mieście, tworzy już ogromną sumę. Sprawdzanie konta bankowego po każdej transakcji, jest dlatego ważne, ponieważ obserwujemy swoje saldo na bieżąco i bardziej odczuwamy stratę złotówek.
Można pomyśleć, że jest to uciążliwe, aby co chwilę patrzeć na stan naszych pieniędzy i czasami nie wiemy jak to zrobić.
Nie ma nic prostszego niż sprawdzenie swojego konta, tym bardziej w dzisiejszych czasach, gdzie mamy dostęp do bardzo nowoczesnych technologii.
Pierwszym sposobem na sprawdzanie konta bankowego jest nasz telefon, który każdy ma przy sobie praktycznie dwadzieścia cztery godziny na dobę. Dosłownie każdy bank ma swoją aplikację, dzięki której możemy zalogować się do systemu banku i widzieć co aktualnie się dzieje na naszym koncie. Aplikacje takie działają na każdych systemach operacyjnych i są zupełnie darmowe. Często też mają fajne udogodnienia, takie jak na przykład powiadomienia, które są nam wysyłane po każdej transakcji przychodzącej, jak i wychodzącej.
Ściągnąć je można ze Sklepu Play czy Appstore, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę naszego banku i na pierwszym miejscu powinniśmy mieć to, co nas interesuje. Po ściągnięciu oczywiście logujemy się swoim loginem i hasłem do aplikacji i już spokojnie możemy z niej korzystać. Jest to oczywiście zupełnie bezpieczne, ponieważ te aplikacje tworzone są przez bank i mają szereg profesjonalnych zabezpieczeń, aby nikt obcy nie miał szans na włamanie się na nasze konto. Narzędzie takie jest też w stu procentach funkcjonalne, więc możemy za pomocą telefonu wykonywać wszelkie operacje, takie jak wysyłanie pieniędzy czy zablokowanie karty.
Innym plusem dostępu do naszego konta na telefonie jest to, że nie musimy przy sobie nosić karty, ponieważ możemy płacić większością telefonów. Polega to na zbliżeniu telefonu do terminala, zupełnie tak samo, jak karty kredytowej czy debetowej.
Innym sposobem, na obserwacje naszego salda bankowego jest użycie komputera i przeglądarki. Taki sposób jest zdecydowanie mniej mobilny, ponieważ nie zawsze nosimy przy sobie komputer. Jeżeli chodzi jednak o sposób sprawdzania, to wystarczy wpisać w pole wyszukiwarki adres naszego banku. Na stronie spokojnie znajdziemy instrukcję krok po kroku, jak się zalogować. Zazwyczaj należy podać nazwę użytkownika, hasło i potwierdzić to wszystko kodem, który otrzymamy smsem. Wszystkie opcje na komputerze powinny pokrywać się z tymi na telefonie. Może różnić się jedynie wygląd interfejsu. Przez to rozwiązanie, nie możemy niestety bez przerwy śledzić naszych wydatków, czy otrzymywać powiadomień, natomiast jest to i tak dobry sposób. Warto sobie wyrobić nawyk, aby po przyjściu do domu, siąść przed komputerem i sprawdzić ile dziś wydaliśmy. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy trzeba trochę bardziej na co dzień oszczędzać, czy można pozwolić sobie na trochę więcej.
Trzecim sposobem są bankomaty. W zasadzie większość z nich ma opcję pokazywania stanu konta. Wystarczy włożyć swoją kartę i kliknąć odpowiedni przycisk. Jest to trochę problematyczne, jeżeli tylko w ten sposób chcemy sprawdzać nasze konto, ponieważ bankomaty nie są na każdym rogu. Trzeba do niego zawsze podejść, a czasami nawet stać w kolejce. Jest to jedynie rozwiązanie awaryjne, kiedy na szybko chcemy coś sprawdzić, a nasz telefon się wyładował i nie mamy dostępu do komputera. Nie jest to też rozwiązanie specjalnie bezpieczne, ponieważ często za nami może stać ktoś, kto będzie mógł podejrzeć nasz pin czy inne dane. Bardziej osobiste jest robienie tego na własnych urządzeniach niż tych, które są rozmieszczone na mieście.
Tak więc, w zasadzie wszystkie metody na sprawdzanie konta bankowego zostały wymienione. Należy tylko wybrać tą, która będzie dla nas najbardziej wygodna, a co najważniejsze najbezpieczniejsza. Nie jest to nic trudnego w dzisiejszym świecie. Mamy tyle technologi, że możemy to robić w każdej chwili i o każdej porze. Nie trzeba udawać się do placówki banku, aby zapytać Panią w okienku, ile mamy pieniędzy. Wystarczy mały telefon, który mamy w kieszeni i dostęp do internetu. Wszystko odbywa się zazwyczaj poprzez wciśnięcie jednego przycisku. Jest to bardzo wygodne i przede wszystkim pomocne. Bo żeby oszczędzać, należy często sprawdzać swój stan konta. Inaczej nie będziemy sobie zdawać sprawy ile pieniędzy trwonimy na rzeczy zupełnie nam niepotrzebne, bez których jesteśmy w stanie przeżyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here