detektyw

Zawód detektywa wymaga specyficznych predyspozycji. Będą istotne cechy osobowości, tak jak operatywność, łatwość nawiązywania kontaktów czy pozyskiwania informacji. Ważne jest również znajomość prawa oraz procedur, ponieważ Pozwalają one na dostosowanie się do rozmówcy. Wymagana jest wysoka spostrzegawczość, umiejętność łączenia faktów w całość oraz dociekliwość i cierpliwość do długotrwałej obserwacji. Dziś jednak skupimy się na samym temacie zatrudnienia w tym zawodzie. Czy własne biuro detektywistyczne to dobry pomysł na biznes? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/detektyw-etat-czy-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza/ 

Etat czy własna działalność? Co się bardziej opłaca?

Każdym zawodzie istnieje możliwość samozatrudnienia lub założenia firmy. Nie zawsze jednak jest to opłacalne. Musimy pamiętać o tym, że praca na własny rachunek chociaż wydaje się być fajna i kolorowa, wcale nie musi Taka być. Na przedsiębiorcy spoczywa na odpowiedzialność. Zakładając firmę musimy być wielozadaniowi. Nie będziemy jedynie wykonywać swojego zawodu, ale też wystawiać faktury, prowadzić księgowość oraz wiele innych. Mówi się że detektyw zarabia od 3000 zł do 6000 zł w skali miesiąca. Oczywiście chodzi tutaj o kwoty na rękę. Jak wygląda to w przypadku prowadzenia własnej działalności?

Własna firma detektywistyczna

Wiele zależy od tego jak chcemy ją prowadzić. Jednak koszty przy założeniu w firmie, nawet takiej małej czy jednoosobowej są naprawdę spore. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Może nam się to wszystko opłacać, choć wcale nie musi. To jest już kwestią nad którą sami musimy się zastanowić. Przy pracy na etacie posiadamy plus, że kiedy klientów nie było my i tak zarabiamy. Prowadząc własną firmę musimy liczyć się z lepszymi i gorszymi dniami, a nasze zarobki są niewiadomą. W końcu nie mamy ustalonej stawki godzinowej. Nikt nie zapłaci nam zasiedzenie w biurze, a opłacać składki jakoś musimy. Jest to więc kwestia indywidualna, ponieważ jednej osobie się powiedzie, a druga już na początku pójdzie z torbami.

Zobacz też: http://www.intelektualnie.pl/jak-zostac-detektywem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here