Kredyt gotówkowy bez BIK

Branie kredytów jest dzisiaj czymś absolutnie oczywistym, prostym i normalnym. Jednak nie zawsze możemy pozwolić sobie na wzięcie kredytu czy pożyczki bankowej od tak. Wynika to z faktu, że banki bardzo mocno sprawdzają nas przed udzieleniem jakichkolwiek pieniędzy i jeśli tylko cokolwiek się nie zgadza w naszej historii kredytowej, to dostajemy odmowę. Niestety wcale nie trzeba wiele, by móc zostać wpisanym na przysłowiową czarną listę, czyli do rejestru dłużników. W Polsce funkcjonują dwie najbardziej rozpowszechnione listy: Biuro Informacji Kredytowej, tak zwany BIK, oraz Krajowy Rejestr Dłużników, czyli KRD. Na szczęście można dostać kredyt gotówkowy bez BIK i właśnie na ten temat będzie dzisiejszy poradnik. Uważamy bowiem, że wszystkie te metody weryfikacji i odrzucania wniosków kredytowych nie zawsze mają pełne oparcie w rzeczywistości, czasem banki stosują tą metodą czysto profilaktycznie, by po prostu nie mieć później problemów. Tymczasem my, za niezapłacony kiedyś rachunek w terminie, bądź ratę za sprzęt RTV, mamy teraz problem by wziąć jakikolwiek kredyt.

Najpierw przyjrzymy się sytuacjom, które mogą doprowadzić nas do tego, że znajdziemy się na czarnej liście dłużników. Może to być nieterminowa spłata raty, na przykład za lodówkę lub telewizor. Może to być rachunek na niewielką kwotę, który po prostu zapomnieliśmy zapłacić w terminie. Od tego, jak dana instytucja spojrzy na ten problem, może zależeć czy trafimy do BIK lub KRD, czy też nie. Jeśli jednak pracownik zajmujący się naszą sprawą będzie bardzo gorliwy, to będziemy uziemieni. Na szczęście kredyt gotówkowy bez BIK można dostać dzisiaj łatwo, dlatego nie jesteśmy na straconej pozycji. Trzeba jednak przede wszystkim się pilnować, płacić wszystkie raty i rachunki w terminie, a już zwłaszcza spłacać terminowo kredyty i pożyczki. Jak widać wcale nie musimy być niewypłacalnym dłużnikiem, który ma milionowe nieuregulowane długi, by zostać odciętym od wszelkich możliwości wzięcia kredytu czy pożyczki. Wystarczy dowolne, małe uchybienie.

Teraz przechodzimy do meritum, czyli do tego jak wziąć kredyt bez BIK. Otóż drogi są dwie. Albo uderzamy do banku, który oferuje kredyty tego rodzaju, albo korzystamy z instytucji pozabankowej. Możemy też spróbować w jednym ze SKOK-ów, czyli w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych. Niektóre z nich nie biorą pod uwagę naszej historii w BIK, KRD i innych rejestrach, przez co mamy szansę wziąć tam kredyt gotówkowy bez BIK. Trzeba jednak uważać i w miarę możliwości starać się tutaj korzystać z usług banków. W innym przypadku może się to bowiem skończyć bardzo źle, nawet tak, że po wzięciu kilku tysięcy złotych kredytu przyjdzie nam spłacić blisko 50 tysięcy. Takie przypadki już się zdarzały, dlatego trzeba tutaj do tematu podejść delikatnie i przede wszystkim rozważnie. O tym w jaki sposób nie pozwolić się naciąć opowiemy już za chwilę. Jednak kończąc temat instytucji dających kredyty bez BIK, to będą to: niektóre banki, niektóre SKOK-i, a także wiele instytucji pozabankowych.

Niemniej wybierając instytucję, która udzieli nam takiej formy kredytu lub pożyczki, musimy być ostrożni. Zdarzają się bowiem takie firmy pozabankowe, które nastawione są tylko i wyłącznie na to, by wyrolować klienta i zarobić na nim. Dlatego też poleca się mocno, by przed podjęciem współpracy z jakąkolwiek z nich, dobrze przyjrzeć się opiniom w sieci. Znajdziemy w Internecie także bardzo dobre porównywarki, które pozwolą nam szybko i łatwo znaleźć rzetelną instytucję finansową, która da nam kredyt gotówkowy bez BIK. Jest to bardzo ważne w dzisiejszych czasach i na szczęście nie ma z tym problemu, bo Internet wychodzi tutaj na przeciw. Wobec tego nie idźmy do pierwszego lepszego punktu, który ogłasza się, że daje kredyty bez BIK, ale najpierw dowiedzmy się co nieco w sieci na ten temat. Naszym zdaniem najlepiej jest jednak szukać banku, który takie kredyty ma w swojej ofercie. Jeśli dany podmiot jest zobligowany do przestrzegania prawa bankowego, to możemy być o wiele bardziej pewni swego, korzystając z jego usług.

Podsumowując więc cały temat: W Polsce istnieją dwa duże spisy dłużników, którymi są BIK i KRD. Wpisu do nich dokonać może każda instytucja finansowa, na przykład operator telekomunikacyjny, któremu zbyt późno zapłacimy rachunek za telefon, internet czy telewizję. To wystarczy, by umieścić nas na „czarnej liście”, na której obecność przekreśla nasze szanse, by wziąć jakąkolwiek pożyczkę. Z drugiej strony na rynku mamy różne instytucje, które oferują kredyt gotówkowy bez BIK. Niemniej trzeba uważać gdy z nich korzystamy, zwłaszcza jeśli są to firmy pozabankowe, ponieważ zdarzają się wśród nich takie, które nie są do końca uczciwe. By mieć pewność, że nie wpakujemy się na minę, należy poszukać opinii na temat danej firmy w sieci. To najlepszy sposób na to, by odsiać ziarno od plew. Następnie pozostaje już tylko wybrać się do placówki, lub złożyć wniosek o kredyt bez BIK przez internet. Realizacja wniosku będzie dużo szybsza jak w banku, ponieważ nie będziemy już sprawdzani we wszystkich dostępnych rejestrach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here