W jaki sposób żyć z gier?

Od kiedy powstały komputery, to równie szybko zaczęły powstawać gry komputerowe. Jeśli weźmiemy pod lupę dzisiejsze gry a te sprzed 10 lat, doznamy szoku jak bardzo ten rynek się rozwinął. Najnowsze gry wyglądają jakbyśmy przechadzali się prawdziwym lasem. Do złudzenia przypominają realny świat. Pamiętam jak wczoraj pierwszą grę, w jaką dane mi było grać, była to: „Mafia: The City of Lost Heaven” i klasyczne kwadratowe koła, ponieważ sprzęt nie był za dobry ale gra działała i frajda z rozgrywki była niesamowita. Każde dziecko marzy o swoim własnym komputerze od najmłodszych lat. Emocje jakich doświadczamy, grając w najnowsze tytuły, są ogromne. Jestem ciekawy jak świat gier będzie wyglądał za kolejne dziesięć lat. Mój przyjaciel mówi zawsze: „Rób to co kochasz, i bądź w tym najlepszy, to będzie Twoja wymarzona praca”. Niektórzy spełnili swoje marzenia, czyli granie w gry i jeszcze zarabianie na tym. To układ niemalże idealny. Ale jak tacy ludzie to robią?

Jak wygląda zarabianie na grach?

Otóż jest kilka sposobów na to by zarabiać na grach. Teraz opiszę najpopularniejsze z nich.
Co jakiś czas na rynku pojawiają się nowe gry, nie każdy może sobie pozwoli na to by kupić taką nową grę, ceny do tego nie zachęcają. Ale za to platforma YouTube jest darmowa oczywiście płacimy w inny sposób za to ale to za chwilkę. No i taki zawodowy gracz kupuje nowy tytuł jak tylko się pojawi na sklepowych półkach lub dostaje od formy grę przedpremierowo za darmo do grania w zamian za reklamę tej gry swojej grupie widzów czyli subskrybentów. I taki gracz dostaje nową grę, bądź kupuje ją i w dniu premiery zasiada do komputera i zaczyna w nią grać i nagrywać swoje poczynania. W zależności od gry zależny jest czas w jakim gracz ją przejdzie. Jak już zakończy ostatnią misję, materiał który nagrał zaczyna obrabiać i ciąć np. na filmy 30 minutowe. Takiej długości żeby widz się nie znudził ale żeby jednocześnie miał niedosyt i czekał na kolejny odcinek, który się na pewno pojawi następnego dnia. Ale jak wygląda to całe zarabianie na grach. Pierwszy źródłem pieniędzy takiego gracza są dochody z reklam które klikają widzowie, kolejnym mogą być płatne reklamy produktów, płatne promowanie czegokolwiek, czy nawet wspomnienie o czymś niezwiązanym zupełnie z materiałem to już jest reklama. W tym sposobie liczy się czas, bo jak dobrze wiemy wszędzie jest konkurencja. Tak samo i tutaj ona istnieje, czasami liczy się każda godzina żeby tylko jako pierwszy wrzucić materiał na swój kanał. Można nagrywać filmy pośrednio związane z grami np. o tematyce komputerowej. Bardzo popularne ostatnimi czasy są filmy na temat najlepszego komputera do gier zamykającego się w kwocie do np. 2500 złotych.

Drugą opcją jest zostanie graczem e – sportowym. Takie wielkie firmy jak Riot Games, czy Blizzard Entertainment. Organizują nawet mistrzostwa świata wśród najlepszych graczy w daną grę. Bardzo wielki sukces odniosła gra: „League of Legends”, która ma miliony fanów na całej kuli ziemskiej. Gra oferuje nam zależnie od trybu dziesięcio lub pięcio osobowy sposób rozgrywki. Gra daje nam do wyboru ponad 140 bohaterów, każdy ma inne umiejętności, co czyni rozgrywkę bardzo dynamiczną. Z każdego rejonu podczas eliminacji wybierane są po 2 drużyny, które jadą do Stanów Zjednoczonych, aby zmierzyć się z resztą drużyn z świata. Najlepsza wygrywa ponad dwa miliony dolarów. Poza pieniędzmi z nagród z turniejów taki gracz e – sportowy otrzymuje comiesięczną pensję. Tacy ludzie mają ciekawy tryb życia, zwłaszcza w Korei lub Chinach. Mieszkają w tak zwanych „Game House” gdzie znajdziemy poza mnóstwem komputerów, psychologa, trenera od makro gry jak i mikro gry, masażystę, kucharza. Brzmi to trochę jak z filmu fantasy. Bardzo ciekawe rozwiązanie na świecie, w Polsce jeszcze nie tak popularne jak zagranicą.

Trzecią możliwością, dzięki której można zarobić na grach jest stremowanie. Ale co to znaczy stremowanie gry? Już tłumacze, polega to na udostępnianiu w czasie rzeczywistym swojej rozgrywki przy pomocy na chwilę obecną dwóch najpopularniejszych platform stremingowych, czyli już nam znane YouTube oraz Twitch. Platforma YouTube nie tak dawno wprowadziła taką możliwość bo około trzech lat temu. Twitch, jest o wiele starszy bo oferuje nam swoje usługi od 2011 roku. Jest kilka różnic pomiędzy tym platformami internetowymi lecz ogólny cel jest taki sam, czyli dostarczyć użytkownikowi jak najlepszej jakościowo rozgrywki w wszelakie gry, począwszy od tych najnowszych, kończąc na starych jak świat szachach. Z tego źródła zarabianie na grach wygląda trochę inaczej. Również są reklamy, tyle że to stremer decyduje kiedy będą one wyświetlane. Duży procent dochodów takich ludzi stanowią datki, które wpłacają na ich konto widzowie, mogą do robić w przeróżny sposób, nawet przy pomocy SMS. Te dwie opcje są dostępne zarówno na YouTube jak i na Twitchu. Na Twitchu istnieje również coś takiego jak płatna subskrypcja, czyli comiesięczne przelewanie na konto stremera określonej przez platformę kwoty od której Twitch pobiera sobie pewien procent.

Jak widać na załączonym obrazku zarabianie na grach jest możliwe. Przedstawiłem 3 sposoby jak to zrobić. Są one przetestowane i cały czas działają. A może Ty też chcesz zarabiać na grach….?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here