Żeby wygrać, trzeba grać

Czy istnieje ktoś, kto choćby raz w życiu nie zastanawiał się nad tym jak zdobyć pieniądze? I nie chodzi wcale o jakieś drobne kwoty przeznaczone na niewielkie wydatki (chodź i z tym problemem boryka się wielu). Chodzi o zdobycie, czy zarobienie w jakiś sposób pieniędzy na tyle dużych, aby swobodnie móc pozwolić sobie na zakup wymarzonego domu, luksusowego auta, aby móc pojechać na wymarzoną wycieczkę i to najlepiej kilka razy do roku. Wielkie pieniądze, choć jest to pojęcie względne są marzeniem wielu ludzi na całym świecie.

Trudno w zasadzie określić jaka kwota kryje się pod pojęciem wielkich pieniędzy. Dla jednego niewyobrażalną sumę może stanowić na przykład sto tysięcy złotych, w momencie, gdy ktoś inny zadowoli się kilkoma milionami. Jak to w życiu bywa, w wielu dziedzinach nie ma uniwersalnego sposobu, uniwersalnej recepty, ani żadnego uniwersalnego wzoru. Każdy jest inny, ma inne potrzeby, interesują go inne rzeczy, świat i życie każdego człowieka różni się po prostu od siebie. Jednak, nie ma się co zastanawiać nad stwierdzeniem, że jeśli o pieniądze chodzi, każdy chciałby je mieć.

Ludzie poszukują od dawna źródła dobrego zarobku. Niektórzy są nawet w stanie poświęcić swoje życie, swoją rodzinę, swoje zdrowie w poszukiwaniu pieniędzy. Często tracą wiele, nie zyskując przy tym zupełnie nic. Chodzi głównie o śmiałków, ruszających w dalekie wyprawy w poszukiwaniu nie wiadomo właściwie czego. Chcą być sławni, a przy tym oczywiście bogaci. Na szczęście to tylko wyjątki. Większość ludzi chodzi do pracy, posiada własną działalność, dochody czerpie tylko i wyłącznie z ciężkiej pracy swoich własnych rąk. Oczywiście zdarzają się też i tacy, którym pieniądze przyszły w życiu lekką ręką. Różnego rodzaju spadki, darowizny oraz bardzo często dziedziczenie po rodzinie dużych majątków, daje człowiekowi ogromny zastrzyk gotówki, a tym samym dobre prognozy na przyszłość.

Jest na szczęście jeszcze jedna metoda zdobycia pieniędzy dużo większych, jak przeciętna wypłata Kowalskiego. Mianowicie chodzi o wszelkie gry liczbowe, zdrapki, czy zakłady. Nie ma wątpliwości i to żadnych, że dzięki tego typu sposobom, można faktycznie nieźle dołożyć sobie do portfela. Jak wygrać pieniądze, które bez znaczenia na wiek, status społeczny, kolor skóry czy poglądy przydałyby się dosłownie każdemu ? Dokładnej recepty niestety nie ma. Jedynie co, można posiłkować się powiedzeniem, że aby wygrać trzeba grać. Weźmy na przykład totolotek, czy po prostu lotek, jak kto woli. Na przełomie wielu lat, niejeden próbował wymyślić sposób jak grać, żeby wygrać. Typowanie tych samych liczb, opracowywanie systemów, pytania zadawane wróżbitom, liczby wyczytywane z gwiazd, przypadkowych tablic rejestracyjnych, czy kombinacja wszelkich możliwych cyfr, które w ciągu dnia przewinęły się grającemu przed oczyma. To wszystko po to, aby zdobyć pieniądze. Ludzie od zawsze szukali sposobu. Ludzie zawsze będą tego sposobu szukać. I chodź ktoś, może to nazwać pazernością, czy zachłannością, i tak gdzieś z tyłu głowy, będzie mu świtała myśl, że bez pieniędzy nie ma nic. Przykre to, lecz prawdziwe. Człowiek bez pieniędzy jest nikim. Bo choć pieniądze szczęścia nie dają, bardzo temu szczęściu potrafią pomóc. W szczególności dotyczy to osób mających rodzinę. Kiedy w rodzinie brakuje pieniędzy, najbardziej na tym fakcie cierpią dzieci. W szkołach koledzy mają fajne ciuchy, fajne plecaki, jeżdżą na różne wycieczki, mogą pozwolić sobie na takie i takie przyjemności… Dziecko rodziców ubogich nie jest gorsze. Takie dziecko mentalnie może jest dużo bardziej dojrzałe i rozwinięte, lecz niestety, na tle klasy czuje się źle. Tym bardziej, że dzieci potrafią być bardzo bezwzględne. Świat dziecka jest światem uczciwym. Dzieci nie zdając sobie do końca sprawy, z krzywdy jaką wyrządzają, potrafią wprost powiedzieć temu, z uboższej rodziny, że jest gorsze. My dorośli, jak najbardziej zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to niesprawiedliwe i bardzo krzywdzące. Dzieci natomiast, nie koniecznie rozumieją…

Dlatego każdy dorosły człowiek, który założy już swoją rodzinę, a także i ten nie mający jeszcze dzieci chce mieć kasę. O pieniądzach marzy zarówno przeciętny Kowalski, starsza kobieta jak i prezes ogromnych korporacji. Wiadomym jest, że pieniądz do nabycia. Jednak naprawdę duży, to nie taki łatwy orzech do zgryzienia, jakby się wydawało. Stworzyć coś co przyniesie ogromne zyski, czy podjąć pracę dającą niesamowite wyniki finansowe nie stanowi łatwego zadania. Takie sytuacje nie są niemożliwe do osiągnięcia. Jednak, żeby do którejkolwiek z nich dojść, trzeba mieć jak to się potocznie mówi, plecy i to niemałe… Najlepiej więc zastanowić się, co będzie najkorzystniejsze i przeznaczyć pewną kwotę pieniędzy na którąś z gier. Jak wygrać pieniądze, nikt nie ma na to złotego środka. Jednak każdy ma szanse i to równe. Trzeba zagrać, uwierzyć w to, że się uda. Należy z uśmiechem podejść do sprawy, a w razie niepowodzenia, nie obwiniać całego świata i samego siebie. Jak to się mówi nasz los w naszych rękach…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here