Czy warto inwestować?

Z pojęciem inwestycje krótkoterminowe mamy do czynienia w wielu aspektach naszego życia codziennego. Dobrym przykładem inwestycje krótkoterminowe może także być inwestycja w akcje, weksle oraz pożyczki krótkoterminowe. Dobre inwestycje krótkoterminowe to takie, które uchronią nas przed stratą oraz pozwolą zapobiec skutkom ewentualnych zdarzeń losowych lub kradzieży na przykład ubezpieczenie drogiego sprzętu typu iPad, iPhone oraz drogiego roweru. Dzięki takiemu ubezpieczeniu naszej własności będziemy mogli uzyskać pieniądze z wykupionego ubezpieczenia na nowy sprzęt lub otrzymać sprzęt zastępczy do czasy naprawy naszego doczesnego, który na przykład uległ awarii lub usterce. Wiele osób obecnie zastanawia się nad tym czy warto jest ubezpieczyć iPhone’a – kupując tak dobry oraz drogi sprzęt nie powinniśmy się nawet zastanawiać nad jego ubezpieczeniem, bowiem jest to bardzo dobra opcja na wypadek pojawienia się awarii, kradzieży, usterki czy uszkodzenia mechanicznego naszego drogiego i prestiżowego smartfona oraz na wypadek jego kradzieży, które wciąż bardzo często mają miejsce.
Telefony oraz inne urządzenia marki apple należą do jednych z najczęściej kupowanych oraz cenionych na całym świecie. Marka ta cieszy się bardzo dużą popularnością wśród wielu grup klientów, a także wysokim prestiżem, który nierozerwalnie wiąże się z dość wysoką ceną.
Ceny najnowszych modeli iPhone’a wahają się zwykle w granicach od trzech do nawet pięciu tysięcy złotych. Decydując się na zakup tak drogiego sprzętu jakim są telefony produkowane przez znaną i ceniona na całym świecie firmę apple warto także rozważyć wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na wypadek wielu zdarzeń losowych jakie mogą się nam przytrafić w związku z użytkowaniem iPhone’a.
Oczywiście ryzyko zniszczenia lub kradzieży nowego telefonu jest znacznie niższe wśród osób, które korzystają z niego głównie w domu i służy im on jedynie do odbierania połączeń przychodzących oraz ich wykonywania. Zwykle w takim trybie użytkują telefony emeryci. Często jednak nie jesteśmy w stanie przewidzieć wielu uszkodzeń wynikających z normalnego użytkowania każdego telefonu – jak jego zalania, upuszczenie – w wyniku czego może dojść do pęknięcia ekranu, powstania zwarcia.
W dodatku jeżeli mamy zamiar użytkować naszego iPhone’a intensywniej niż zwykle – korzystać z przeróżnych aplikacji – chociażby fitness – podczas biegania bądź treningów na świeżym powietrzu czy na siłowni, podróżując, robiąc nim zdjęcia i nagrywając filmy w wielu różnych miejscach to nasz telefon jest o wiele bardziej narażony zarówno na uszkodzenia mechaniczne – z których najczęściej pojawiające się to upadki na skutek, których dochodzi do pęknięć ekranu oraz zalania, a także istnieje o wiele większe ryzyko kradzieży naszego prestiżowego telefonu.
Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia dla naszego iPhone to decyzja, którą zdecydowanie warto rozważyć. Dodatkowe ubezpieczenie bardzo się bowiem przydaje w sytuacjach kiedy na przykład padliśmy ofiarą kradzieży lub nasz telefon uległ wypadkowi, bądź w sytuacjach niemal każdego pochodzenia awarii.
Warto jest zdać sobie sprawę, że nie wszystkie rodzaje usterek jakie mogą nam się przydarzyć w związku z użytkowaniem telefonu będą usuwane w ramach obejmującej telefon gwarancji, a naprawa niektórych z nich w modelach produkowanych przez firmę apple bywa bardzo kosztowna. Nawet wymiana pękniętego ekranu lub obudowy to wydatki z rzędu około kilkuset złotych – a mając wykupione ubezpieczenie nie musielibyśmy martwić się kosztami tego typu napraw.
Co obejmuje ubezpieczenie oraz jaki jest jego koszt?
Koszt ubezpieczenia iPhone’a zwykle zależy od jego ceny wyjściowej oraz tego co takie ubezpieczenie oferuje, jednak zwykle ceny kształtują się już od ośmiu do około trzydziestu złotych miesięcznie.
Zwykle sami możemy zdecydować o zakupie dodatkowego ubezpieczenie w okresie do trzech miesięcy od nabycia przez nas telefonu – zarówno w abonamencie jak i bez abonamentu. Możemy także dokonać zakupu ubezpieczenia drogą online.
Standardowe ubezpieczenie zwykle oferuje nam pokrycie kosztów napraw telefonu oraz usuwanie usterek takich jak pęknięcie wyświetlacza lub wymiana obudowy oraz wielu innych – na czas naprawy oczywiście otrzymamy model zastępczy do codziennego użytkowania. Ponadto w wypadku kradzieży telefonu, którą zwykle musimy zgłosić do 2 dni roboczych od momentu zauważenia braku telefonu – dzięki ubezpieczeniu możemy liczyć na otrzymanie nowego smartfona lub środków na jego zakup.Warto jest dokonywać inwestycje krótkoterminowe w wielu aspektach naszego życia, które pomogą nam otrzymać zyski lub też uchronić nas od dużych finansowych strat jakie niesie ryzyko utraty drogiego sprzętu lub przedmiotu. Istnieje też połączenie ubezpieczenia i inwestycji w jedną całość, które niesie ze sobą tak zwane ubezpieczenie inwestycyjne, które jest coraz bardziej popularną i coraz częściej oferowaną opcją na ulokowanie swoich oszczędności oraz posiadanych sum pieniężnych przez wiele banków. Jest to niezwykle popularna forma lokowania oszczędności zarazem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here