Przyszłościowe kierunki studiów.

Niedługo matura, a studenci już głowią się jaki kierunek będzie najlepszy, aby w przyszłości dostać dobrą pracę. Poniżej zostały przedstawione najbardziej przyszłościowe kierunki studiów usystematyzowane w roku 2019:

1.Informatyka

Informatyka jest dziedziną z zakresu nauk ścisłych i matematycznych. Zajmuje się przetwarzaniem i analizowaniem informacji, wykorzystując odpowiednie systemy. Dobry informatyk w dzisiejszych czasach zawsze znajdzie pracę. Technologia rozwija się w zastraszającym tempie, dlatego potrzeba coraz więcej specjalistów i ludzi, którzy odkryją nowe horyzonty w tej dziedzinie.

Najlepsze uczelnie: Politechnika Warszawska (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych), Politechnika Warszawska (Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych), Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej).

2.Programista

Czym zajmuje się programista? Jest to osoba, która tworzy oprogramowania komputerowe, w odpowiednim wyuczonym języku programowania. Studia w tym kierunku są kolejnym krokiem do zapewnienia sobie stabilnej przyszłości.

Najlepsze uczelnie: Politechnika Wrocławska, Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Poznańska, Politechnika Łódzka.

3. Lekarz

Zawód lekarza należy do najbardziej odpowiedzialnych zawodów, ale jest też jednym z najbardziej opłacalnych. Co tu dużo mówić, zawód lekarza to kolejna profesja, która nie jest raczej narażona na porażkę.

Najlepsze uczelnie: Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

4.Finanse i rachunkowość

Są to studia o kierunku ścisłym, jakże potrzebne w prawidłowym funkcjonowaniu dzisiejszego świata. Studia o tym kierunku uczą studentów zarządzania finansami oraz przygotowują do pracy w kierunku finansów i rachunkowości.

Najlepsze uczelnie: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Warszawski (Wydział Nauk Ekonomicznych), Uniwersytet Warszawski (Wydział Zarządzania), Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie), Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (Wydział Ekonomii).

5. Logistyka

Logistyka z roku na rok jest coraz bardziej popularnie wybieranym kierunkiem. Nie ma się co dziwić, ponieważ jest to zawód rozwijający się w bardzo szybkim tempie. Osoba, która studiuje logistykę, pozyskuje wiedzę w tym zakresie i przygotowuje się do pracy ćwicząc praktyczne umiejętności.

Najlepsze uczelnie: Politechnika Śląska (Wydział Organizacji i Zarządzania), Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego (Wydział Mechaniczny), Politechnika Poznańska (Wydział Inżynierii Zarządzania).

6. Biotechnolog

Biotechnolog wykorzystuje wiedzę z zakresu biologii, chemii oraz nawet medycyny. Jest to przyszłościowy kierunek i zawsze będzie potrzebny. W Polsce dopiero kiełkuje, jednak jego popularność wróży długą obecność studentów na rynku pracy.

Najlepsze uczelnie: Uniwersytet Jagielloński (Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii), Uniwersytet Gdański (Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego), Uniwersytet Wrocławski (Wydział Biotechnologii).

7. Marketing

Są to studia przygotowujące do pracy w dziedzinie marketingu, uczą praktycznej sprzedaży poprzez tworzenie i oferowanie produktów zgodnie z zasadami popytu i podaży.

Najlepsze uczelnie: Uniwersytet Warszawski , Politechnika Warszawska, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska.

8. Lingwista

Lingwiści na rynku zawsze będą doceniani. Język nie ginie, a tłumaczenia zawsze będą potrzebne. Dlatego warto studiować lingwistykę.

Najlepsze uczelnie: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Anglistyki), Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Neofilologii), Uniwersytet Warszawski (Wydział Neofilologii), Uniwersytet Warszawski (Wydział Polonistyki).

9. Neofilologie

Ostatnio coraz popularniejsze są języki egzotyczne, więc dobrym krokiem byłoby rozpoczęcie studiów na kierunku neofilologicznym. Szczególnie rzadkie języki są rozchwytywane przez studentów, ponieważ im mniej osób umie się posługiwać danym językiem, tym większy popyt na tłumaczenia.

Najlepsze uczelnie: Uniwersytet Warszawski (Wydział Neofilologii), Uniwersytet Warszawski (Wydział Lingwistyki Stosowanej), Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej), Uniwersytet Jagielloński (Wydział Filologiczny).

10. Dietetyk

Dietetyka to nieunikniona dziedzina naszego życia. Każdy musi wiedzieć, jak prawidłowo się odżywiać, aby organizm funkcjonował na najwyższych obrotach. Jednak tylko prawdziwy dietetyk jest w stanie zaoferować ludziom profesjonalną pomoc.

Najlepsze uczelnie: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie (Wydział Lekarski), Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Lekarski II), Warszawski Uniwersytet Medyczny (Wydział Nauki o Zdrowiu z Oddziałem Pielęgniarstwa, Oddziałem Zdrowia Publicznego, Oddziałem Dietetyki).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here