Codzienne dostawy świeżych produktów do lokalnych mniejszych i większych sklepów odbywa się przy pomocy specjalnych pojemników. Przed producentem tego rodzaju opakowań stoi nie lada wyzwanie, aby towar dotarł do odbiorców w jak najlepszym stanie, dlatego pojemniki z tworzywa sztucznego odznaczają się wyjątkowymi cechami.
Tworzywo sztuczne o wyjątkowych parametrach
Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych odbywa się z wykorzystaniem materiału, który odznacza się wyjątkowymi parametrami. Przede wszystkim pojemniki z tworzywa są bardzo wytrzymałe i odporne na różnorodne czynniki. Nie ulegają łatwo uszkodzeniom mechanicznym, a w zależności od typu mogą być także odporne na czynniki atmosferyczne, zmienne temperatury i promieniowanie słoneczne.
Tworzywo wykorzystywane do produkcji pojemników, które przeznaczone są do kontaktu z żywnością, wykazuje także neutralność w stosunku do produktów spożywczych. Bez obaw więc można stosować je w rolnictwie, branży spożywczej czy mięsnej. Jest ono tym samym bardzo higieniczne, a gładkie ścianki łatwo utrzymać w czystości.
Ergonomiczne kształty i funkcjonalne uchwyty
Produkcja opakowań z tworzyw sztucznych obejmuje pojemniki w różnych rozmiarach. Mogą różnić się zarówno wysokością, szerokością oraz pojemnością. Posiadają ergonomiczne kształty oraz funkcjonalne uchwyty, które przyczyniają się do sprawnej, ręcznej obsługi, a także są dostosowane do automatycznych systemów przenośnikowych.
Dobiera się je adekwatnie do potrzeb danej branży oraz magazynowanych towarów. W razie potrzeby mogą posiadać one perforowane ścianki, co przyczynia się do lepszej cyrkulacji powietrza w pojemniku, w którym przewozi się na przykład świeże warzywa i owoce. Niektóre są również wyposażone w pokrywy, które jeszcze lepiej zabezpieczają produkty.
Pojemniki z tworzywa sztucznego o zaletach logistycznych
Podczas produkcji opakowań z tworzyw sztucznych stosuje się rozwiązania, które przekładają się na ich walory logistyczne. Jest to głównie możliwość składania niektórych pojemników. Dzięki temu unika się, tzw. pustych transportów powrotnych, ponieważ zaoszczędzone miejsce można wykorzystać do przewiezienia innych towarów. Bez problemu można je również układać w stosy.