Utylizacja oleju spożywczego

Usługa taka jak utylizacja oleju spożywczego jest także normą jeśli chodzi o te niepewne ekonomicznie czasy. Ciekawym jest też i to, że właśnie wtedy kontrole urzędników mogą być częstymi, bo właśnie wtedy urzędnicy spodziewają się tego, że tylko część restauratorów będzie w stu procentach utylizować ten zużyty olej spożywczy. Większość może go utylizować tylko po części, po to by prawnie wyglądało to czysto.

Czy to nietypowe oszczędzanie kusi?

Pewna część restauratorów może utylizować ten olej spożywczy jedynie po części, po to by mieć te faktury do własnego archiwum i do biura rachunkowego. Natomiast tę resztę zużytego oleju mogą wywozić do lasu i wylewać tam gdzie popadnie, czyli tam gdzie nikt nie zwróci na to uwagi. Tego typu działania nie są normą wtedy gdy gospodarka działa prężnie, ale wtedy gdy nastaje kryzys wielu przedsiębiorców kombinuje nad tym by ograniczyć wydatki. Nie każdy rzecz jasna będzie je ograniczał w sposób niezgodny z prawem, ale pewna część przedsiębiorców skusi się na opcję nielegalną, choćby ze względu na to, że ten zużyty olej spożywczy mogą wylać do bagna za lasem i to tak, by nikt tego nie zauważył. Jednocześnie w pewnym stopniu dokumentują tę utylizację w formie legalnie wystawionych faktur, po to by mieć czym mydlić oczy urzędnikom i to wtedy gdy ich skontrolują.

Obecne realia

W czasach obecnych zaczyna się znacznie częściej korzystać z internetowych faktur, bo w ich przypadku nie trzeba tworzyć wielkiego magazynu pełnego teczek z fizycznie istniejącymi dokumentami. Na dokładkę w tym elektronicznym systemie znacznie łatwiej można znaleźć konkretną fakturę za utylizację oleju spożywczego. Problem pojawia się dopiero wtedy gdy dokumenty wyglądają dostatecznie dobrze, ale udowadniają jedynie to że zutylizowano tylko pewną część zużytego oleju. Rzecz jasna restaurator może się tłumaczyć tym, że zwolnił dwóch kelnerów i ograniczył zużycie oleju podczas trwania kryzysu i bardzo często te słowa są prawdą. Dlatego też bardzo trudno namierzyć przedsiębiorcę, który oszukuje na fakturach, a część zużytego oleju wylewa na jakieś zapomniane przez świat bagno. Udowodnienie winy takiemu przedsiębiorcy nie jest łatwe, bo trzeba go śledzić i to od rana do wieczora przez cały miesiąc, a to rzecz jasna kosztuje.

Więcej informacji

Sprawdź więcej informacji, co zrobić ze zużytym olejem – wejdź na stronę TrafinOil.pl – dowiedz się więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here