internet

Często pojawia się pytanie, jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie .Jest to obecnie bardzo trudne zadanie. Mamy w Krakowie bardzo dużo firm oferujących dostęp do internetu. Wśród tych firm są firmy lokalne krakowskie: Gemini, Internet Krypton Telesystemy, Internet Kraków, Internet LTE Kraków. Również firmy ogólnopolskie oferują dostęp do internetu: Internet Plus, Internet T-Mobile, Internet Netia, Internet UPC, Internet Orange. Firmy te proponują dostarczenie internetu działającego w różnych od internetu stacjonarnego przez internet dla urządzeń mobilnych, przez internet LTE, do internetu światłowodowego.

Według porównywarki PanWybierak są trzy możliwości zawarcia umowy z dystrybutorem internetu o jego dostawę: za pośrednictwem strony internetowej dystrybutora internetu, on-line, oraz za pośrednictwem porównywarki PanWybierak. Według porównywarki Pan Wybierak firmy dostarczające internet proponują potencjalnym klientom 240 różnych rodzajów umów. Pracownicy wspomnianej wyżej porównywarki mogą pomóc przedsiębiorcy wyborze oferty dostawy internetu dla jego firmy, ale nie podejmą za niego ostatecznej decyzji. Wielu właścicieli firm uznało internet dostarczany z szybkością 100-300 Mb/sek jest korzystny w stosunku do proponowanej ceny.

Ogólnokrajowi dystrybutorzy internetu mogą dostarczyć także internet z szybkością do 1 Gb/sek. Właściciel firmy przy wyborze dystrybutora internetu musi uwzględnić dzisiejsze realia biznesowe. Od prawie roku Polska znajduje się w centrum pandemii, dlatego coraz ważniejsza jest umiejętność przestawienia pracowników przedsiębiorstwa (gdy tylko jest to możliwe) na pracę zdalną. Kiedyś większość pracowników wykonywała swoje obowiązki w siedzibie przedsiębiorstwa. W obecnych czasach ze względu na zagrożenie epidemiologiczne wiele przedsiębiorstw stara się wszelkie możliwe prace zlecać pracownikom przebywającym w domu do wykonywania jako prace zdalne. Dlatego właściciel firmy przy wyborze dystrybutora internetu dla jego firmy musi takie realia też uwzględniać. Na przykład niektórzy pracownicy mieszkają poza miejscowością, w której znajduje się siedziba ich firmy. Właściciel firmy musi się upewnić, czy w tamtych miejscowościach dany dystrybutor internetu udostępnia dostęp do internetu.

Co to znaczy obecnie internet Kraków? Obecnie instalowaniem internetu w Krakowie zajmuje się coraz więcej firm. Dostarczają one internet do firm i domów prywatnych wykorzystując różne technologie. Najpierw był internet stacjonarny dostarczany drogą kablową. Niestety nie wszędzie możliwe było przeprowadzenie kabla dostarczającego internet do przedsiębiorstw i domów prywatnych. Dlatego jednym z rozwiązań tego zagadnienia było wykorzystanie do transmisji danych sieci telefonii komórkowej. Dzięki temu operatorzy sieci komórkowych mogą dostarczać internet do urządzeń mobilnych. Tą technologią jest LTE (Long Term Evolution). Ta technologia służy do przesyłania internetu 4G. 4G oznacza: czwarta generacja telefonii komórkowej. Dlatego dziś możemy mówić o dostarczaniu w Krakowie internetu LTE. Technologia w zakresie dostarczania internetu idzie ciągle do przodu. Najnowocześniejszą technologią umożliwiającą dystrybucję internetu do firm i mieszkań prywatnych jest prawdopodobnie światłowód. Więc mamy dla internet Kraków: internet stacjonarny, internet mobilny, internet LTE oraz internet światłowodowy

Dlaczego internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu może interesować potencjalnego klienta-przedsiębiorcę? Bo taki internet światłowodowy jest dostarczany przez fachowców. Ten zespół to przede wszystkim Panowie Niko Bałazy i Jakub Neumann są przedsiębiorcami w branży telekomunikacyjnej. W 2008 założyli Firmę S-Net i zajęli się usługami hostingowymi. Od 2012 roku rozbudowywali sieć światłowodową na terenie Krakowa. W 2016 roku byli jedną z liczących się firm w Krakowie dysponujących siecią światłowodową. Ze względu na braki kapitału na dalszy rozwój w końcu 2017 Firmę S-Net sprzedali łódzkiej Grupie Toya zajmującej się też internetem światłowodowym.

Obecnie prowadzą Firmę ITH i chcą wspierać całościowo firmy w rozwoju systemów IT. Zaczęli już od internetu światłowodowego. Dalej interesują ich: hosting, urządzenia informatyczne i nawet edukacja. Dlatego zdecydowali się na interesującą promocję internetu światłowodowego do końca roku 2020 w ramach TarczyAntykryzysowej wprowadzili usługę Freemium: Internet za złotówkę. Dzięki temu klient w tym roku może przetestować ich usługi w zakresie internetu światłowodowego, a po zakończeniu roku zdecydować czy z nimi zostanie w następnych latach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here