Pożyczki bez dochodów

Kolejny poradnik dedykujemy osobom, które chciałby wziąć pożyczkę lub kredyt, jednak nie posiadają żadnych dochodów. Przyjęło się bowiem myśleć i mówić, że jest to niemożliwe. Tymczasem jak się okazuje, na rynku istnieje mnóstwo różnych ofert pożyczek dla bezrobotnych, które możemy wykorzystać po to, by uzyskać pieniądze na dowolny cel. Zainteresowani takim obrotem spraw będą zapewne zwłaszcza studenci, ponieważ to właśnie oni chętnie od czasu do czasu wzięliby jakiś kredyt, jednak brak dochodu im to uniemożliwia. Tak więc sprawdzimy gdzie można dostać pożyczki bez dochodów, czy to jest bezpieczne, ile to kosztuje i ogólnie jak cały ten interes wygląda. Zapewne poradnikiem zainteresowane będą zarówno te osoby, które dopiero wchodzą w dorosłość, jak również starsi obywatele, którzy po prostu znaleźli się w swoim życiu w nieciekawej sytuacji, gdy pozostali bez pracy. Gdy wtedy zepsuje się na przykład auto, trudno jest uzbierać dość środków, by zaradzić takiej sytuacji. Wtedy szybka, niewielka pożyczka może być jak znalazł.

Zacznijmy więc od tego, jak można dostać pożyczkę bez konieczności okazywania zaświadczenia o dochodach. Przede wszystkim musimy wyróżnić tutaj dwa rodzaje takich pożyczek. Pierwsze skierowane są głównie dla studentów i najczęściej w ofertach banków i nie tylko znajdziemy je zatytułowane jako kredyty studenckie. Tutaj jednak grupa docelowa jest od samego początku dość mocno zakrojona, ponieważ mogą z tych kredytów korzystać tylko te osoby, które posiadają legitymację studencką, oraz mają młody wiek. Dlatego też pożyczki bez dochodów w przypadku młodych ludzi, którzy właśnie zaczęli studia w obcym mieście i potrzebują na coś pilnie środków, można otrzymać bez większych problemów. Nieco większe kłopoty będą mieli jednak dorośli, którzy są aktualnie bezrobotni i nie posiadają żadnych pieniędzy przy sobie. W ich przypadku jest o wiele trudniej, być może trzeba będzie korzystać tutaj z usług firm trzecich, które nie są bankami, a to zawsze jest pewne ryzyko. Jednak stosując proste zasady możemy łatwo dostać kredyt bez dochodów w sposób bezpieczny.

Zacznijmy od kredytów studenckich. Tutaj, jak wspominaliśmy, problemów nie ma. Wystarczy tylko znaleźć bank, który takie pożyczki oferuje. Z tym również nie ma kłopotu, bo znakomita większość banków na naszym rynku wspiera studentów i udziela im kredytów bez konieczności okazywania zaświadczeń o dochodach. Oczywiście dobrze jest, gdy student posiada na przykład stypendium, które wypłacane jest mu regularnie co miesiąc. Jednak nawet gdy tego nie posiada, to nie jest w beznadziejnej sytuacji. Pożyczki bez dochodów można bowiem uzyskać nawet wtedy, gdy mamy regularne wpływy na nasze konto od rodziców, którzy finansują naszą naukę w obcym mieście. Jeżeli więc pokażemy kilka potwierdzeń wpływu środków od rodziny, to bez problemu będziemy mogli otrzymać kredyt. Przyda się to choćby w sytuacji, gdy trzeba będzie szybko kupić jakieś pomoce naukowe, albo na przykład naprawić zepsutego laptopa, na którym była jakaś ważna praca.

Jeśli chodzi o osoby bezrobotne, to tutaj – jak wspominaliśmy wcześniej – problem wydaje się być nieco większy. Otóż kredyty studenckie od razu odpadają, bo są one obwarowane wieloma warunkami, na przykład trzeba posiadać aktualną legitymację z wbitą pieczątką. Pozostaje nam skorzystać z pomocy firm pozabankowych, jednak również kilka banków oferuje kredyty bez dochodów. Niemniej tutaj każdy jest bardzo mocno prześwietlany w rejestrach dłużników, więc jeżeli cokolwiek nie będzie się zgadzać, to niestety nic z tego nie będzie. Pożyczki bez dochodów od instytucji pozabankowych mogą być jednak niebezpieczne, jeśli nie zachowujemy żadnych standardów bezpieczeństwa. Nie możemy tak po prostu iść do pierwszej lepszej firmy i wziąć tam kredyt. Musimy najpierw sprawdzić w Internecie które z tych firm są rzetelne, nie ukrywają jakichś dużych kosztów w umowach i tak dalej. Na szczęście sieć bardzo nam w tym pomaga, ponieważ istnieje mnóstwo różnych stron, które porównują ofertę firm pozabankowych. Jednocześnie mamy dostęp do komentarzy, gdzie każdy może wypowiedzieć się, jak mu się z daną firmą współpracowało.

Jak więc widać, kredyt bez dochodów jest możliwy do otrzymania bez problemu, jeśli jesteśmy studentem. Niestety w przypadku bycia dorosłym, otrzymanie takiego kredytu jest już o wiele trudniejszą sytuacją, jednak wciąż jest to możliwe do wykonania. Musimy jednak dobrze przejrzeć ofertę wszystkich instytucji pozabankowych, które oferują pożyczki bez dochodów, zwłaszcza zwracając uwagę na to, co o tych firmach piszą inni ludzie. Jeżeli widzimy jakiekolwiek negatywne komentarze, to lepiej z usług takiej firmy nie korzystać, bo niektóre nastawione są tylko i wyłącznie na własny zysk. Niemniej da się bez problemu znaleźć instytucję rzetelną i porządną, która będzie kierowała się nie jedynie własnym interesem, ale także dobrem klienta. Pamiętajmy tylko, by nie wpaść w spiralę długów, łatając za pomocą kredytów dziury w naszym domowym budżecie. Niestety gdy nie mamy pracy, to bardzo łatwo o wpadnięcie w tą pułapkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here