Szafa chłodnicza wystawowa - najważniejsze cechy

Szafa chłodnicza to element wyposażenia wielu sklepów czy innych miejsc. Gdzie dokładniej jest ona w zasadzie stosowana? Jakie rodzaje szaf chłodniczych można wymienić? Co cechuje taką szafę chłodniczą? Jak powinno się ją wybierać? O tym będzie poniżej…

Czym jest szafa chłodnicza? Rodzaje szaf chłodniczych

Co to jednak w zasadzie jest? Cóż teoretycznie są to po po prostu lodówki, jednak o charakterze nieco bardziej przemysłowym. Zasadniczo można wyróżnić dwa podstawowe typy szaf chłodniczych. Pierwsza to taka szafa chłodząca, która stoi zazwyczaj w kuchni czy na zapleczu. Czym to się różni od zwykłej lodówki? Na pewno gabarytami, jakością oraz możliwością osiągnięcia większego zakresu temperatur i w ogóle dokładnego jej ustawienia.

Drugi rodzaj szaf chłodzących to szafy wystawowe. Takie szafy z pewnością kojarzy każdy z nas. W końcu często jest tak, że towar należy zaprezentować klientowi i jednocześnie cały czas go schładzać. Takie szafy mogą być pionowe albo bardziej poziome, przeznaczone na wystawy stricte.

Co cechuje szafę chłodniczą? Gdzie można spotkać szafy chłodnicze?

Otóż szafa chłodnicza wyróżnia się znacznie lepszą jakością niż zwykła lodówka. Tutaj bowiem można dokładnie określić temperaturę chłodzenia, wilgotność i często także inne czynniki. Co więcej, taka szafa chłodnicza również ma nieco inny typ chłodzenia, często określany jako grawitacyjny. Chodzi o to, aby nie dopuścić do wysuszania się żywności. Co więcej, takie szafy muszą być łatwe w utrzymaniu czystości i higieny.

Trzeba jeszcze koniecznie wspomnieć o tym, gdzie w zasadzie stosuje się takie szafy chłodnicze. Otóż są one szeroko stosowane w różnych cukierniach, sklepach z mięsem, supermarketach itp. Miejsc zasadniczo jest naprawdę wiele.

Jak wybrać szafę chłodniczą?

Czym zaś trzeba się kierować podczas wyboru odpowiedniej szafy chłodniczej? Na pewno trzeba tu wziąć pod uwagę to, do czego w zasadzie ona ma być stosowana.

Ponadto naprawdę istotne jest to, aby wybierać szafy chłodnicze raczej wysokiej jakości. W końcu takie działanie pozwoli nam na zachowanie świeżości jedzenia – a na tym w żaden sposób oszczędzać nie można. Ponadto szafy chłodnicze kiepskiej jakości za często się psują…

Szafy chłodnicza dostępne są w ofercie Gastroprodukt.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here